Windows
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Windows

Discutii despre calculatoare si IT.
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 ~Efectul de Reflexie~

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Yoruichi
Adminu
Adminu
Yoruichi


feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 30
Localizare : In this world
Warn :
~Efectul de Reflexie~ Left_bar_bleue0 / 1000 / 100~Efectul de Reflexie~ Right_bar_bleue

Data de inscriere : 29/11/2008

~Efectul de Reflexie~ Empty
MesajSubiect: ~Efectul de Reflexie~   ~Efectul de Reflexie~ Icon_minitimeSam Noi 29, 2008 3:54 pm

In acest tutorial (efectul de reflexie) va voi arata cum sa reflectam un text sau o imagine:

Imagine Initiala

~Efectul de Reflexie~ 20fpb1f

Imagine Prelucrata

~Efectul de Reflexie~ 2yxglg8

Pasul 1: Creati un nou document si scrieti un text sau introduceti o imagine. De luat in calcul ca documentul in inaltime sa fie dublu incat textul sau imaginea va fi duplicata.

Pasul 2: Duplicati layer-ul unde e textul sau imaginea. Click dreapta pe layer si selectati Duplicate Layer

~Efectul de Reflexie~ 2btx7a

~Efectul de Reflexie~ 9u3upw

Pasul 3: Dupa duplicare imaginea va fi peste prima imagine. Selectati unealta Move Tool si trageti sub prima imagine a doua imagine

~Efectul de Reflexie~ Nh07ld

~Efectul de Reflexie~ W1qqe9

Pasul 4: Vom intoarce pe verticala imaginea incat sa fie exact ca prima imagine. Pentru a intoarce pe verticala vom selecta din bara de meniu EDIT - TRANSFORM - FLIP VERTICAL

~Efectul de Reflexie~ 3502jv9

~Efectul de Reflexie~ N1e2ya

Pasul 5: In acest pas vom aplica efectul incat sa reflectam imaginea duplicata. Pentru a aplica vom merge in fereasta unde sunt layer-ele si vom scadea din Opacitate layer-ului duplicat, eu am scazut pana la 13%, va puteti juca cu valorile incat depinde de imaginea sau textul folosit.

~Efectul de Reflexie~ 34q0aq1

=> Rezultat Final:

~Efectul de Reflexie~ 2yxglg8
Sus In jos
White_Cat
Moderator
Moderator
White_Cat


feminin
Numarul mesajelor : 14
Varsta : 28
Warn :
~Efectul de Reflexie~ Left_bar_bleue0 / 1000 / 100~Efectul de Reflexie~ Right_bar_bleue

Data de inscriere : 29/11/2008

~Efectul de Reflexie~ Empty
MesajSubiect: Re: ~Efectul de Reflexie~   ~Efectul de Reflexie~ Icon_minitimeSam Noi 29, 2008 6:25 pm

Woa foarte interesant nu stiam de asa ceva il voi incerca si eu! Trebuie neaparat.... ~Efectul de Reflexie~ 211925
Sus In jos
Andy.dll
Adminu
Adminu
Andy.dll


masculin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 30
Localizare : C: \WINDOWS \system32
Warn :
~Efectul de Reflexie~ Left_bar_bleue0 / 1000 / 100~Efectul de Reflexie~ Right_bar_bleue

Data de inscriere : 26/07/2008

~Efectul de Reflexie~ Empty
MesajSubiect: Re: ~Efectul de Reflexie~   ~Efectul de Reflexie~ Icon_minitimeDum Noi 30, 2008 12:38 pm

Cat ma chinuiam eu cu ista,da intr-un final mia iesit destul de bine...zic eu...
Sus In jos
https://windows-2.forum.st
Continut sponsorizat





~Efectul de Reflexie~ Empty
MesajSubiect: Re: ~Efectul de Reflexie~   ~Efectul de Reflexie~ Icon_minitime

Sus In jos
 
~Efectul de Reflexie~
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Efectul Radial Blur

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Windows :: Grafica :: Tutoriale Photoshop-
Mergi direct la: