Windows
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Windows

Discutii despre calculatoare si IT.
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 ~Schimbare culorii ochiului~

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Yoruichi
Adminu
Adminu
Yoruichi


feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 30
Localizare : In this world
Warn :
~Schimbare culorii ochiului~ Left_bar_bleue0 / 1000 / 100~Schimbare culorii ochiului~ Right_bar_bleue

Data de inscriere : 29/11/2008

~Schimbare culorii ochiului~ Empty
MesajSubiect: ~Schimbare culorii ochiului~   ~Schimbare culorii ochiului~ Icon_minitimeSam Noi 29, 2008 2:37 pm

Prin acest tutorial photoshop vom invata cum sa schimbam culoarea ochilor unei persoane prin una din multele modalitati existente in Adobe Photoshop.

Imagine Initiala
~Schimbare culorii ochiului~ 2drrlva
Imagine Prelucrata
~Schimbare culorii ochiului~ Xlkw1x

Pasul 1: Introducem o poza in Adobe Photoshop. File - Open sau CTRL + O (Open)

Pasul 2: Alegem culoarea care va fi aplicata pe imaginea pe care vom lucra si implicit culoarea ochilor pe care o va avea persoana din imaginea noastra. Pe exemplul din acest tutorial am selectat culoare albastra respectiv #5cc0f9

~Schimbare culorii ochiului~ 2zianis

Pasul 3:
In acest pas vom selecta unealta cu care vom aplica efectul nostru. Unealta se numeste Color Replacement Tool si va trebui sa fie setat pe Modul Color

~Schimbare culorii ochiului~ 2hx3evk

~Schimbare culorii ochiului~ 66vh34

Pasul 4: Cu unealta Color Replacement Tool vom aplica culoare selectata mai sus #5cc0f9 pe imaginea noastra. Pentru o mai buna aplicare puteti mari vizibilitatea documentului (zoom) apasand tasta ALT si ducem scrool-ul de la mouse in sus.

~Schimbare culorii ochiului~ 10zwo45

~Schimbare culorii ochiului~ Ormpuw

Vom aplica acelasi pas si pentru celalalt ochi. Insist sa faceti zoom cat mai mult incat sa nu depasiti zona pe care vreti sa o modificari.

=> Rezultat Final:
~Schimbare culorii ochiului~ Xlkw1x
Sus In jos
White_Cat
Moderator
Moderator
White_Cat


feminin
Numarul mesajelor : 14
Varsta : 28
Warn :
~Schimbare culorii ochiului~ Left_bar_bleue0 / 1000 / 100~Schimbare culorii ochiului~ Right_bar_bleue

Data de inscriere : 29/11/2008

~Schimbare culorii ochiului~ Empty
MesajSubiect: Re: ~Schimbare culorii ochiului~   ~Schimbare culorii ochiului~ Icon_minitimeSam Noi 29, 2008 6:29 pm

Dragut imi place mult cum a iesit! Am incercat chiar mai inainte dar m-am panicat acolo knd am colorat ochiul am gresit cu cv si dak dau "Delete" m se sterge tot nu exista vreo unealta cu care sa refact cum a fost fara sa sterg noua culoare a ochiului?! Neutral
Sus In jos
Yoruichi
Adminu
Adminu
Yoruichi


feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 30
Localizare : In this world
Warn :
~Schimbare culorii ochiului~ Left_bar_bleue0 / 1000 / 100~Schimbare culorii ochiului~ Right_bar_bleue

Data de inscriere : 29/11/2008

~Schimbare culorii ochiului~ Empty
MesajSubiect: Re: ~Schimbare culorii ochiului~   ~Schimbare culorii ochiului~ Icon_minitimeSam Noi 29, 2008 6:56 pm

Pai te duci la "Brush Tool" si selectezi pe " Historu Brush Tool Y"

History Brush Tool

Si tii click drepta pe partea unde ai iesit din cadu...si ai corectat
Sus In jos
Andy.dll
Adminu
Adminu
Andy.dll


masculin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 30
Localizare : C: \WINDOWS \system32
Warn :
~Schimbare culorii ochiului~ Left_bar_bleue0 / 1000 / 100~Schimbare culorii ochiului~ Right_bar_bleue

Data de inscriere : 26/07/2008

~Schimbare culorii ochiului~ Empty
MesajSubiect: Re: ~Schimbare culorii ochiului~   ~Schimbare culorii ochiului~ Icon_minitimeDum Noi 30, 2008 12:37 pm

Am vazut tutorialu ista,am si incercat si mia iesit din prima,am testat si pe alte poze si alea au iesit asa cum am vrut eu ~Schimbare culorii ochiului~ 888476
Sus In jos
https://windows-2.forum.st
Continut sponsorizat





~Schimbare culorii ochiului~ Empty
MesajSubiect: Re: ~Schimbare culorii ochiului~   ~Schimbare culorii ochiului~ Icon_minitime

Sus In jos
 
~Schimbare culorii ochiului~
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Schimbare Litere Partitii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Windows :: Grafica :: Tutoriale Photoshop-
Mergi direct la: