Windows
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Windows

Discutii despre calculatoare si IT.
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Nelamuriri legate de PhotoShop

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Lara Croft
Nou venit
Nou venit
Lara Croft


feminin
Numarul mesajelor : 18
Varsta : 31
Warn :
Nelamuriri legate de PhotoShop Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nelamuriri legate de PhotoShop Right_bar_bleue

Data de inscriere : 26/07/2008

Nelamuriri legate de PhotoShop Empty
MesajSubiect: Nelamuriri legate de PhotoShop   Nelamuriri legate de PhotoShop Icon_minitimeJoi Aug 07, 2008 10:36 pm

Ok,sper ca e locul bun pt a deschide acest topic....ei bine as vrea sa stiu si eu cum sirenele mele se lucreaza cu programul asta de editat poze Question daca stie careva plizzzz sa posteze aici...^_^
Sus In jos
http://laracroft.forumgratuit.ro/
Andy.dll
Adminu
Adminu
Andy.dll


masculin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 30
Localizare : C: \WINDOWS \system32
Warn :
Nelamuriri legate de PhotoShop Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nelamuriri legate de PhotoShop Right_bar_bleue

Data de inscriere : 26/07/2008

Nelamuriri legate de PhotoShop Empty
MesajSubiect: Re: Nelamuriri legate de PhotoShop   Nelamuriri legate de PhotoShop Icon_minitimeVin Aug 08, 2008 6:28 pm

Ok,iti arat un model de a edita o poza.
Efectul Old Photo sau Poza veche pe romaneste desi nu suna prea bine dar cred ca fiecare stim ce inseamna si cum arata in original o poza veche facuta cand nu era tehnologia din ziua de astazi fara focus sau zoom.
Nelamuriri legate de PhotoShop 260wxgm
Pasul 1: Deschidem poza in Adobe Photoshop, selectati din bara de meniu File - Open sau folositi scurtatura CTRL+O

Pasul 2: Vom ajusta imaginea schimband saturatia ei, pentru a realiza selectati din fereastra layer-elor Create New Fill or Adjustment Layer iar apoi vom selecta Hue/Saturation adaugand urmatoarele proprietati: HUE - 45 | Saturation - 45 si bifam casuta Colorize ca in imaginile de mai jos:
Nelamuriri legate de PhotoShop 357ppp3
Nelamuriri legate de PhotoShop Msm0p

Pasul 3: Vom crea un Nou Layer peste care vom aplica culoarea alba folosind Paint Bucket Tool
Nelamuriri legate de PhotoShop 28bw681
Nelamuriri legate de PhotoShop 28bw681

Pasul 4: Peste layer-ul nou pe care am aplicat culoarea alba vom aplica efectul ce va reda vechimea imagini. Selectati din bara de meniu FILTER - TEXTURE - GRAIN si vom introduce urmatoarele proprietati: Intensity - 91 | Contrast - 83 | Grain Type - Vertical ca in imaginile de mai jos
Nelamuriri legate de PhotoShop I28u12
Nelamuriri legate de PhotoShop Dmupnn

Pasul 5:Schimbam modul Layer-ului din Normal in Multiply si schimbam Opacitatea din 100% in 50%
Nelamuriri legate de PhotoShop 34e3zad
Nelamuriri legate de PhotoShop 2md1and

Pasul 6: Pentru a reda autenticitatea cat mai apropiata de o imagine veche reala vom adauga zgomot imagini (Noise). Selectati primul layer (background) si din bara de meniu selectati Filter - Noise - Ad Noise si adaugam urmatoarele proprietati: Amount - 8% | Distribution - Uniform | bifam casuta Monocromatic
Nelamuriri legate de PhotoShop E166np
Nelamuriri legate de PhotoShop Erzkab

Rezultatul Nelamuriri legate de PhotoShop 631208 :
Nelamuriri legate de PhotoShop 66jl8o
Daca mai vrei iti mai arat modele Nelamuriri legate de PhotoShop 888476
Sus In jos
https://windows-2.forum.st
Lara Croft
Nou venit
Nou venit
Lara Croft


feminin
Numarul mesajelor : 18
Varsta : 31
Warn :
Nelamuriri legate de PhotoShop Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nelamuriri legate de PhotoShop Right_bar_bleue

Data de inscriere : 26/07/2008

Nelamuriri legate de PhotoShop Empty
MesajSubiect: Re: Nelamuriri legate de PhotoShop   Nelamuriri legate de PhotoShop Icon_minitimeDum Aug 10, 2008 9:29 am

Cred ca ce miai dat tu e destul de explicit,arigato gozaimas Andy ^_^
Sus In jos
http://laracroft.forumgratuit.ro/
Yoruichi
Adminu
Adminu
Yoruichi


feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 30
Localizare : In this world
Warn :
Nelamuriri legate de PhotoShop Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nelamuriri legate de PhotoShop Right_bar_bleue

Data de inscriere : 29/11/2008

Nelamuriri legate de PhotoShop Empty
MesajSubiect: Re: Nelamuriri legate de PhotoShop   Nelamuriri legate de PhotoShop Icon_minitimeSam Noi 29, 2008 3:24 pm

Oke pai am incercat si eu nu am stiut de asta merci mult Andy!

EDIT: Am schimbat titlul topic-ului deoarece nu mi se parea ca post-urile corespundeau vechiului titlu :"PhotoShop" si l-am pus in " Nelamuriri legate de PhotoShop"
Sus In jos
White_Cat
Moderator
Moderator
White_Cat


feminin
Numarul mesajelor : 14
Varsta : 28
Warn :
Nelamuriri legate de PhotoShop Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nelamuriri legate de PhotoShop Right_bar_bleue

Data de inscriere : 29/11/2008

Nelamuriri legate de PhotoShop Empty
MesajSubiect: Re: Nelamuriri legate de PhotoShop   Nelamuriri legate de PhotoShop Icon_minitimeMar Ian 06, 2009 4:09 pm

Am eu o mica nelamurire stie cnv cum se poate da "Duplicate Layer"? si cum sa se faca "Clipping Mask"? pale am tot cautat dar nu stiu...sau nu am gasit T^T
Sus In jos
Yoruichi
Adminu
Adminu
Yoruichi


feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 30
Localizare : In this world
Warn :
Nelamuriri legate de PhotoShop Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nelamuriri legate de PhotoShop Right_bar_bleue

Data de inscriere : 29/11/2008

Nelamuriri legate de PhotoShop Empty
MesajSubiect: Re: Nelamuriri legate de PhotoShop   Nelamuriri legate de PhotoShop Icon_minitimeMar Ian 06, 2009 4:20 pm

Pai este simplu, ca sa dai "Duplicate Layer" trebuie sa dai click dreapta pe Layer-ul care vrei sa-l duplichezi si dai optiunea "Duplicate Layer" sau mai simplu dai "Ctrl+J" si layer-ul se duplicheaza... fa ca aici in imaginea de mai jos:

Duplicate Layer:
Nelamuriri legate de PhotoShop 9qk614

si asa dai si la "Create a clipping masck"

P.S:Sper ca ai inteles ceea ce am vrut sa-ti zic...nu sunt prea buna la dat explicatii Nelamuriri legate de PhotoShop 227750
Sus In jos
Continut sponsorizat





Nelamuriri legate de PhotoShop Empty
MesajSubiect: Re: Nelamuriri legate de PhotoShop   Nelamuriri legate de PhotoShop Icon_minitime

Sus In jos
 
Nelamuriri legate de PhotoShop
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Nelamuriri
» Download Photoshop

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Windows :: Grafica :: Cererii-
Mergi direct la: