Windows
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Windows

Discutii despre calculatoare si IT.
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Albatron K8SLI - AM2

In jos 
AutorMesaj
Andy.dll
Adminu
Adminu
Andy.dll


masculin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 30
Localizare : C: \WINDOWS \system32
Warn :
Albatron K8SLI - AM2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Albatron K8SLI - AM2 Right_bar_bleue

Data de inscriere : 26/07/2008

Albatron K8SLI - AM2 Empty
MesajSubiect: Albatron K8SLI - AM2   Albatron K8SLI - AM2 Icon_minitimeMar Iul 29, 2008 3:39 pm

Albatron K8SLI - AM2

(placă de bază pentru procesoarele AMD pe soclul AM2)
Compania Albatron ofera un sortiment creativ de produse clasificate in functie de caracteristicile si inovatiile specifice fiecaruia.In orice caz ,pe piata PC a placilor de baza,Albatron isi face simtita prezenta printr-o gama larga de solutii atat pentru platformele AMD cat si pentru Intel.Intrebarea care se pune este daca ingineria creatoare se extinde de asemenea la ofertele lor de placi de baza.Construita in jurul cipsetului nVidia nForce SLI,placa de baza Albatron K8SLI - AM2 (suporta modul Sli x8 + x8 ) pe care o avem in atentie are cateva caracteristici speciale cum ar fi Zero Jumper Design ,ajustarea frecventei procesorului prin incrementare cu 1MHz si ajustarea tensiunii nucleului si memoriei pentru supratactare.Designul, layout-ul ingrijit ,constructia intemeiata din condensatoare solide si costul redus (235,78 lei TVA inclus) fac din aceasta placa de baza o solutie demna de luat in seama atat de doritorii de supratactare, dar si de posesorii unui cuplu SLI, care sunt in cautarea unei placi de baza fiabile pentru o platforma AMD cu soclu AM2.

Caracteristicile placii de baza K8 - AM2
Procesoare suportate:AMD AthlonTM 64 FX / AthlonTM64 x2 Dual Core / AthlonTM 64 / SempronTM
Soclu:AM2 cu HypertransportTM 1000+ MHz
Sloturi de memorie:4 x DDRII 800/667/533 (canal dual) maxim 8GB
Sunet:Realtek ALC850 pe 8 canale AC'97 Audio
Retea onboard: Marvell 88E1115 Gbit LAN PHY
Sloturi de expasiune: 2 sloturi PCI Express x 16 (tehnologie nVidia SLI suporta modul SLI x8 + x8 ), un slot PCI Express x 16(cu x16), 3 sloturiPCI
Stocare:4 x SATAII 3GB/s, SATA RAID 0, 1& 0+1, 2 x ATA133
10 x USB 2.0/1.1 (6 porturi optionale prin cabluri)
Albatron K8SLI - AM2 Placa-de-baza-albatron-k8sli-am2
Sus In jos
https://windows-2.forum.st
 
Albatron K8SLI - AM2
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Windows :: Hardware :: Placi de baza-
Mergi direct la: