Windows
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Windows

Discutii despre calculatoare si IT.
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Siguranta copiilor!

In jos 
AutorMesaj
Catazx
Nou venit
Nou venit
Catazx


masculin
Numarul mesajelor : 35
Warn :
Siguranta copiilor! Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Siguranta copiilor! Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/07/2008

Siguranta copiilor! Empty
MesajSubiect: Siguranta copiilor!   Siguranta copiilor! Icon_minitimeMar Iul 29, 2008 12:14 pm

Regulile copiilor pentru siguranta online-(preluate de pe SafeKids.com)

1) Nu voi da informatii personale,ca adresa sau numarul de telefon de acasa,adresa sau numarul de telefon al serviciului parintilor,sau numele si adresa scolii mele,daca nu voi avea acordul parintilor.
2) Le voi spune parintilor mei imediat cum voi da peste informatii care ma tulbura.
3) Nu voi accepta niciodata sa ies cu cineva pe care "l-am cunoscut" online,fara sa le spun mai intai parintilor.Daca ei sunt de acord sa ne intalnim,o voi face dar intr-un loc public si voi lua cu mine pe unul dintre parinti.
4) Nu voi trimite niciodata cuiva fotografia mea sau orice altceva,fara sa ii consult mai intai pe parinti.
5) Nu voi raspunde la nici un mesaj care este rautacios sau care ma tulbura.Nu este vina mea daca primesc un asemenea mesaj !Daca primesc,imi voi anunta imediat parintii,pentru ca sa contacteze furnizorul de servicii Internet.
6) Voi discuta cu parintii mei,ca sa stabilim reguli pentru actiunile mele online.Vom decide momentul din zi cand pot naviga online,durata timpului cat pot ramane online so domeniile potrivite pentru a le vizita.Nu voi accesa alte domenii si nici nu voi incalca aceste reguli fara permisiunea lor.
7) Nu voi spune nimanui parola mea pentru Internet (nici celor mai buni prieteni ai mei),ci doar parintilor.
Cool Voi fi un bun cetatean online si nu voi face nimic care sa-i ofenseze pe altii sa fie impotriva legii.

Pentru o buna protectie pe Internet respectati aceste reguli,deoarece lumea virtuala nu se aseamana deloc cu cea reala si putem fi pacaliti de oricine ! Pe internet gasim persoane de toate varstele si genurile cu diferite caractere si obiceiuri proaste ! Multe persoane cad prada acestor oameni zilnic fie adulti cat si copii de toate varstele ! Respectati regulile de mai sus si totul va fi bine.Aceste reguli sunt foarte importante pentru oricine !
Sper sa va fie de folos in aceasta lume virtuala ! Wink
Sus In jos
http://catazx.hi5.com
 
Siguranta copiilor!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Windows :: IT :: Securitate IT-
Mergi direct la: